Drama z obrazu - warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku oraz osób im towarzyszących

18 listopada, sobota, godz. 11:30-13:30 

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Warsztaty będę okazją do aktywnego odbioru sztuki wizualnej – wybranych obrazów prezentowanych na wystawie „Widziałem prawdziwe arcydzieło”. Malarstwo polskie XIX i początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Porozmawiamy o tym, czym dla nas jest sztuka i twórczość.  Pracować będziemy z muzyką, efektami dźwiękowymi, nie zabraknie improwizacji ruchowej i werbalnej. Stworzymy żywe obrazy. Przeanalizujemy dzieła malarskie pod kątem układu, rozmieszczenia postaci, relacji między nimi oraz  plastyki ciała. Bawić się będziemy tworzeniem improwizowanych scenek rodzajowych, tworzeniem pejzażu dźwiękowego oraz własnego portretu za pomocą dźwięku, koloru, gestu lub rekwizytu. 

Prowadzenie: Hanna Jastrzębska-Gzella - animatorka  kultury, muzyczka,  muzykoterapeutka, edukatorka i instruktorka dramy, tyflopedagożka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 w Łodzi, prezeska Łódzkiego Koła Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i założycielka Stowarzyszenia ŁAD Łódzka Akademia Dramy. Zajmuje się organizowaniem autorskich projektów edukacyjno-kulturowych, jest współorganizatorką i animatorką międzynarodowych projektów Erasmus w dziedzinie Edukacja Dorosłych. W swoich działaniach  bazuje na metodzie dramy, której jest gorącą zwolenniczką i propagatorką w obszarze  szeroko pojętej edukacji kulturowej.  Za swoją działalność otrzymała honorowy tytuł Profesora Oświaty oraz I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Nauczyciel Innowator oraz trzykrotną nominację do Nagrody im. Ireny Sendler „Za naprawianie świata”.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu możliwy wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji. Zapisy: edu.herbst@msl.org.pl, tel. 506 941 803/42 674 96 98 w. 35 (pn.-pt. 8:00-16:00). 

Bilet: 1 zł 

Podziel się informacją

Mapa

51.7542671, 19.484721

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją