Odsłona pierwsza - Monachijczycy

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Otwartej niedawno w Galerii Sztuki Dawnej Muzeum Pałac Herbsta wystawie pt. „Widziałem prawdziwe arcydzieło". Malarstwo polskie XIX i początku XX wieku ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, towarzyszyć będą spotkania poświęcone wybranym artystom lub tematom. Kwietniowe dotyczyć będzie Monachijczyków. Takim mianem określa się polskich malarzy, którzy od lat trzydziestych XIX wieku do I  wojny światowej wyjeżdżali do stolicy Bawarii na studia malarskie lub kształcili się w tamtejszych prywatnych pracowniach. Nieformalnym przywódcą był Józef Brand. Podczas spotkania porozmawiamy o jego twórczości, ale także o dokonaniach Maksymiliana Gierymskiego, Alfreda Wierusza-Kowalskiego czy Władysława Maleckiego.  W części warsztatowej zajmiemy się zagadnieniem pejzażu w twórczości Monachijczyków – pejzażem nastrojowym zwanym pejzażem Stimmungowym. Na tzw. formacie ręcznikowym spróbujemy stworzyć własne krajobrazy.

Prowadzenie: Katarzyna Kończal – Dział Edukacji MPH

Liczba miejsc ograniczona. Udział w spotkaniu możliwy wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: edu.herbst@msl.org.pl, tel. 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (wt.-pt. 8:00-16:00).

Bilet: 1 zł


Z cyklu: Pałac Herbsta w kilku odsłonach – warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku, podczas których uczestnicy poznają kolejne przestrzenie Muzeum Pałac Herbsta – wybrane pomieszczenia, Galerię Sztuki Dawnej, pałacowy ogród oraz Księży Młyn.

Podziel się informacją

Mapa

51.7546699, 19.4851893

INFO

Miejsce

Muzeum Pałac Herbsta, oddział Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Przędzalniana 72

Podziel się informacją